عنوان عنوان
عنوان عنوان عنوان عنوان
کد خبر:10756
پ
4bse54ac9e9d8f1d42m_800C450

سخنرانی رهبر انقلاب روز قدس سال ۹۹

سخنرانی رهبر انقلاب روز قدس سال ۹۹ ، بیانات رهبر انقلاب بمناسبت روز قدس سال ۹۹ ، سخنرانی رهبر در روز قدس سال ۹۹ ، سخنان خامنه ای روز قدس سال ۹۹ ، سخنرانی حضرت خامنه ای روز قدس ۹۹ ، سخنرانی امام خامنه ای روز قدس سال ۹۹ ، سخنان رهبر انقلاب در روز […]

سخنرانی رهبر انقلاب روز قدس سال ۹۹ ، بیانات رهبر انقلاب بمناسبت روز قدس سال ۹۹ ، سخنرانی رهبر در روز قدس سال ۹۹ ، سخنان خامنه ای روز قدس سال ۹۹ ، سخنرانی حضرت خامنه ای روز قدس ۹۹ ، سخنرانی امام خامنه ای روز قدس سال ۹۹ ، سخنان رهبر انقلاب در روز قدس سال ۹۹ ، سخنرانی رهبر انقلاب روز قدس امسال ، سخنرانی رهبر روز قدس سال ۹۹ pdf ، سخنرانی رهبر روز قدس سال ۹۹ صوتی


سخنرانی رهبر انقلاب روز قدس سال ۹۹ ، بیانات رهبر انقلاب بمناسبت روز قدس سال ۹۹ ، سخنرانی رهبر در روز قدس سال ۹۹ ، سخنان خامنه ای روز قدس سال ۹۹ ، سخنرانی حضرت خامنه ای روز قدس ۹۹ ، سخنرانی امام خامنه ای روز قدس سال ۹۹ ، سخنان رهبر انقلاب در روز قدس سال ۹۹ ، سخنرانی رهبر انقلاب روز قدس امسال ، سخنرانی رهبر روز قدس سال ۹۹ pdf ، سخنرانی رهبر روز قدس سال ۹۹ صوتی

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز (جمعه) در سخنانی به مناسبت روز جهانی قدس با اشاره به گشوده شدن فصل جدیدی در مبارزه برای فلسطین بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و ظهور جبهه‌ی مقاومت و تغییر موازنه‌ی قدرت به نفع مبارزان، هفت توصیه‌ی مهم را درخصوص ادامه‌ی جهاد بزرگ و مقدس کنونی بیان و تأکید کردند: اصلی‌ترین توصیه، تداوم مبارزه و گسترش عرصه‌ی جهاد در همه‌ی سرزمین‌های فلسطینی است و بی‌گمان ویروس صهیونیسم دیری نمیپاید و با همت و ایمان و غیرت جوانان، از این منطقه ریشه‌کن و ازاله خواهد شد.

رهبر انقلاب اسلامی در ابتدای سخنانشان با تبریک پیشاپیش عید سعید فطر به همه‌ی مسلمانان جهان، تعیین روز قدس را ابتکار هوشمندانه‌ی امام خمینی و حلقه‌ی وصل مسلمانان برای هم‌صدایی درباره‌ی قدس شریف و فلسطین مظلوم خواندند و با اشاره به استقبال ملتها از روز قدس گفتند: سیاست عمده‌ی استکبار و صهیونیسم، کم‌رنگ کردن مسئله‌ی فلسطین در ذهنیت جوامع مسلمان و به سمت فراموشی راندن آن است اما فوری‌ترین وظیفه، مبارزه با این خیانت است و قطعاً غیرت و اعتماد به نفس و هوشمندی روزافزون ملتهای مسلمان اجازه‌ی فراموش شدن آن را نخواهد داد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، غصب کشور فلسطین و تشکیل غده‌ی سرطانی صهیونیستی با فجیع‌ترین انواع قتل و جنایت و تداوم ده‌هاساله‌ی این ستم تاریخی را یک رکورد جدید از سَبُعیّت و شیطان‌صفتی بشر، برشمردند و افزودند: عامل و مجرم اصلی این فاجعه، دولتهای غربی و سیاستهای شیطانی آنها بود که هدف اصلی آنها و کمپانی‌داران یهودی از ایجاد دولت صهیونیست و تجهیز آن به انواع امکانات حتی تسلیحات اتمی، ایجاد یک پایگاه دائمی در منطقه و امکان دخالت و تسلط بر کشورهای آن بود.

ایشان افزودند: متأسفانه اغلب دولتهای عرب نیز پس از مقاومتهای نخستین، بتدریج تسلیم شدند و با فراموشی وظیفه‌ی انسانی و اسلامی و سیاسی و غیرت و نخوت عربی، به هدفهای دشمن کمک کردند.

رهبر انقلاب، نتیجه‌ی این تسلیم را کشانده شدن مسیر مبارزه به راه بی‌فرجام مذاکره با اشغالگر و حامیانش دانستند و خاطرنشان کردند: در چنین شرایطی طلوع انقلاب اسلامی در ایران فصل جدیدی در مبارزه برای فلسطین گشود و با ظهور جبهه‌ی مقاومت کار بر رژیم صهیونیستی سخت‌تر شد و البته در آینده بسی سخت‌تر خواهد شد.

ایشان در توصیف صحنه‌ی کنونی مبارزه گفتند: در این عرصه، جبهه‌ی مقاومت رو به اقتدار و امید فزاینده و در مسیر جذب روزافزون عناصر قدرت است اما جبهه‌ی ظلم و کفر و استکبار روز به روز تهی‌تر، مأیوس‌تر و کم‌توان‌تر می‌شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، در عین حال عرصه‌ی مبارزه را بشدت خطیر و تغییرپذیر و نیازمند مراقبت دائمی خواندند و تأکید کردند: هرگونه غفلت و سهل‌اندیشی و خطا در محاسبات اساسی، در این مبارزه‌ی بسیار مهم و سرنوشت‌ساز و حیاتی، زیانهای سنگینی وارد خواهد کرد.

ایشان سپس هفت توصیه‌ی مهم را برای همه‌ی کسانی که دل در گرو مسئله‌ی فلسطین دارند، بیان کردند.

«محدود نکردن موضوع فلسطین به یک مسئله‌ی صرفاً فلسطینی و یا حداکثر عربی» توصیه‌ی اول رهبر انقلاب اسلامی بود که در این خصوص گفتند: مبارزه برای آزادی فلسطین علاوه بر اینکه جهاد فی‌سبیل‌الله و فریضه و مطلوب اسلامی است، یک مسئله‌ی انسانی است و آنهایی که سازش چند عنصر فلسطینی با حُکّام چند کشور عربی را مجوز عبور از این مسئله‌ی اسلامی و انسانی میشمُرند، بشدت دچار خطا در فهم مسئله و احیاناً دچار خیانت هستند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بیان دومین توصیه‌ی خود افزودند: هدف این مبارزه، آزادی همه‌ی سرزمین فلسطین از بحر تا نهر و بازگشت همه‌ی فلسطینیان به سرزمین خویش است؛ بنابراین فروکاستن آن به تشکیل دولتی در گوشه‌ای از این سرزمین، نه نشانه‌ی حق‌جویی است و نه نشانه‌ی واقع‌بینی، زیرا امروز میلیون‌ها فلسطینی به مرتبه‌ای از اندیشه و تجربه و اعتماد به نفس رسیده‌اند که بتوانند این جهاد بزرگ را وجهه‌ی همت سازند و به نصرت الهی و پیروزی نهایی نیز مطمئن باشند.

ایشان در توصیه‌ی سوم با تأکید بر لزوم توکل جامعه‌ی مسلمان غیور و دیندار در این جهاد بزرگ و مقدس به خداوند و اتکاء به نیروهای درونی و دست قدرتمند خود و پرهیز از اعتماد به قدرتهای ظالم غربی و مجامع وابسته‌ی جهانی و برخی دولتهای دنباله‌رو و بی‌آبروی منطقه، گفتند: امروز دنیا یک به یک تعداد قربانیان کرونا را در سراسر جهان میشمارد اما هیچ کس نمیپرسد قاتل و مسئول صدها هزار شهید، اسیر و مفقود در کشورهایی که آمریکا و اروپا در آن آتش جنگ را روشن کردند، و مسئول این همه جنایت و غصب و تخریب و ظلم در فلسطین کیست؟

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه، توصیه‌ی چهارم خود را خطاب به نخبگان سیاسی و نظامی جهان اسلام این گونه بیان کردند: سیاست آمریکا و صهیونیست‌ها انتقال درگیری‌ها به پشت جبهه‌ی مقاومت و راه‌اندازی جنگهای داخلی برای سرگرم کردن جبهه‌ی مقاومت و فرصت دادن به رژیم صهیونیست است؛ همانند کاری که در سوریه، یمن و در عراق با ایجاد داعش انجام دادند. راه جلوگیری از این سیاست خباثت‌آمیز، خواست و مطالبه‌ی جدی جوانان غیرتمند در جهان اسلام و توجه به توصیه‌ی امام خمینی عظیم است که فرمود هرچه فریاد دارید بر سر آمریکا -و نیز البته دشمن صهیونیست- بکشید.

رهبر انقلاب اسلامی در توصیه‌ی پنجم خود، به سیاست آمریکا با کمک پادوهای منطقه‌ای آن برای عادی‌سازی حضور رژیم صهیونیستی در منطقه و قبول آن به‌عنوان یک واقعیت اشاره کردند و گفتند: باید با واقعیتهای مهلک و زیان‌بخش مبارزه کرد و همان‌طور که امروز انسانهای باشعور، مبارزه با کرونا را واجب میدانند، مبارزه با ویروس دیرپای صهیونیسم نیز ضروری است و دیری نمیپاید که این ویروس به همت و ایمان و غیرت جوانان، از منطقه ریشه‌کن خواهد شد.

اصلی‌ترین توصیه‌ی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، ششمین توصیه‌ی ایشان مبنی بر «تداوم مبارزه و گسترش عرصه‌ی جهاد در همه‌ی سرزمین‌های فلسطینی» بود.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه همه باید ملت فلسطین را در این جهاد مقدس یاری کنند و جمهوری اسلامی با افتخار هرچه در توان داشته باشد در این راه انجام خواهد داد، گفتند: یک روز تشخیص بر این شد که مبارز فلسطینی، دین و غیرت و شجاعت دارد اما دست او تهی از سلاح است، بنابراین به مدد الهی برنامه‌ریزی انجام گرفت و موازنه‌ی قدرت در فلسطین دگرگون شد، به‌گونه‌ای که امروز غزه میتواند در برابر تهاجم نظامی دشمن صهیونیست بِایستد و بر آن پیروز شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه این تغییر معادله‌ی قدرت در بخش موسوم به سرزمین‌های اشغالی، قضیه‌ی فلسطین را به گامهای نهایی نزدیک خواهد کرد و تشکیلات خودگردان در این امر تکلیف بزرگی برعهده دارد، افزودند: با دشمن وحشی جز با اقتدار و از موضع قدرت نمیتوان سخن گفت؛ زمینه‌ی این اقتدار بحمدالله در ملت شجاع و مقاوم فلسطین آماده است و جوانان فلسطینی امروز تشنه‌ی دفاع از کرامت خویش هستند.

ایشان خاطرنشان کردند: حماس و جهاد اسلامی در فلسطین و حزب‌الله در لبنان، حجت را بر همه تمام کرده‌اند و دنیا مجبور شدن ارتش جنایت‌کار صهیونیستی به عقب‌نشینی از جنوب لبنان زیر ضربات کوبنده‌ی حزب‌الله و التماس برای آتش‌بس را فراموش نخواهد کرد و این، یعنی دست پُر و موضع قدرت.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به اقدام اخیر یک دولت اروپایی در غیرقانونی اعلام کردن حزب‌اللهِ مجاهد و سرافراز گفتند: غیرقانونی، رژیمی مثل آمریکا است که داعش را تولید میکند و رژیمی همانند آن دولت اروپایی است که هزاران نفر در بانه‌ی ایران و حلبچه‌ی عراق بر اثر مواد شیمیایی‌اش به کام مرگ میروند و باید تا ابد شرمسار باشد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در هفتمین توصیه‌ی خود با تأکید بر اینکه فلسطین متعلق به همه‌ی فلسطینیان است و باید با اراده‌ی آنان اداره شود، بار دیگر طرح جمهوری اسلامی برای برگزاری همه‌پرسی از همه‌ی ادیان و اقوام فلسطینی را مطرح و خاطرنشان کردند: این طرح نشان میدهد که ادعای یهودی‌ستیزی که در رسانه‌های غربی تکرار میشود، بکلی بی‌اساس است.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه آنچه قطعاً باید برود نظام صهیونیستی و صهیونیسم است، در پایان یاد شهیدان قدس از شیخ احمد یاسین و فتحی شقاقی و سیدعباس موسوی تا سردار بزرگ اسلام و چهره‌ی فراموش‌نشدنی مقاومت شهید قاسم سلیمانی و مجاهد بزرگ عراقی شهید ابومهدی المهندس و دیگر شهدای قدس را گرامی داشتند و از خداوند متعال برای مرحوم حسین شیخ‌الاسلام که سالیانی را در راه فلسطین و آرمان قدس تلاش کرد، رحمت الهی مسئلت کردند.

 

 

جدیدترین اخبار را اینجا مشاهده کنید


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

وبلاگ سلام

یک وبلاگ در مورد تمامی موضوعات از جمله تکنولوژی ، علمی ، خبری ، مذهبی ، ورزشی و … می باشد.
این وبلاگ تحت نظر سایت خرید سلام به نشانی kharidsalam.ir بوده و صرفا بخش وبلاگ آن به حساب می آید.

فروشگاه اینترنتی خرید سلام:

خرید سلام تلاش دارد تا تمام کالاهای  مجاز بازرگانی را بدون واسطه و با قیمت بسیار مناسب در اختیار مشتریان عزیز قرار دهد. علاوه بر این خرید سلام آماده هرگونه همکاری با تولید کنندگان ، فروشندگان ، واردکنندگان و صادر کنندگان عزیز میباشد.

مشاهده فروشگاه

مسابقات وبلاگ سلام :

در وبلاگ سلام جهت ارتقاء سطح اطلاعات کاربران اقدام به برگزاری مسابقاتی با موضوعات و مناسبت های مختلف به صورت دوره ای می کند  و جوایز ارزنده ای را هم برای برندگان در نظر گرفته است.

شرکت در مسابقه